Cilt detoksu nedir? Nasıl yapılır?

Cilt detoksu nedir sorusunu yanıtlayacak olursak; cilde parlaklık ve canlılık katmak amacıyla uygulanan bir detoks programı olarak kısaca açıklayabiliriz...

Cilt detoksu nedir sorusunu yanıtlayacak olursak; cilde parlaklık ve canlılık katmak amacıyla uygulanan bir detoks programı olarak kısaca açıklayabiliriz. Düzenli olarak yapıldığında cildi pürüzsüzleştirir, kırışıklık oluşumu engeller. Cilt lekelerinin oluşmasını önler. Siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engellemektedir. Bu aralar cilt detoksu oldukça popülerdir. Her üç kişiden biri yaza formunda ve sağlıklı girmek için cilt detoksu yapmaktadır.

Cilt Detoksu Nasıl Yapılır?

Her gün düzenli olarak iki litre su içilmesi gerekmektedir. suyun içerisinde limon atılması cildi parlak görünüme kavuşturacak ve tarçın atılması da tatlı isteğinizi bastırarak ödem atmanıza yardımcı olacaktır.

Cilde düzenli buhar banyosu yaptırmak cildin sıkılaşmasına neden olacaktır.

Haftada bir peeling yaparak ölü deriden kurtulmak gerekmektedir.

Cilt sürekli olarak nem kaybettiği için nemlendiricilerle cilt nemlendirilmelidir.

Cilt maskesi kırışıklıkların gitmesine yardımcı olacaktır.

Cilt detoksu nedir? Nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.