Boya Sonrası Yanan Saça Nasıl Bakım Yapılır?

Düzleştirici, saç şekillendirici, maşa ve en önemlisi saç boyaları nedeniyle saçta yanma meydana gelebilir. Bu durumda yapılması gereken ilk davranım ilk birkaç ay boyunca saçı dinlenmeye bırakmaktır. Bu süre içerisinde saç kestirilerek daha sağlıklı saçların oluşmasına katkıda bulunulabilir. Eğer saç çok kötü görünüyorsa bu durumda kulak hizasına kadar kestirilebilir.

Boyadan Yanan Saç İçin Öneriler

Yanmış saçlara doğal çözüm önerileri işe yarar sonuçlar verir. Bu kapsamda yumurta, aloe vera, jojoba yağı gibi malzemelerden yardım alınabilir. Buna benzer malzemelerle hazırlanan maskeler saçlara bakım yapmakta olup canlılık kazanmasını sağlar. Bu süre içerisinde kesinlikle saçların tekrar boyanmaması gerekir. Özellikle ince telli saçlar için durum daha zordur.

Boya Sonrası Yanan Saça Nasıl Bakım Yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.