Bir günde 6 bardak kahve içmeniz halinde ne olur?

Bir günde 6 bardak kahve içmeniz halinde ne olur? İşte detaylar yazımızda...

Kahvenin yararı olduğu kadar zararı da var olan bir gerçektir. Bir günde 6 bardak kahve içmeniz halinde ne olur? İşte yazımız içerisinde bu konuyu ele alarak yapılan araştırmalara göre detayları sizler ile paylaştık…

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre ne kadar çok kahve içerseniz; bunama, kanser ve kalp hastalıkları gibi kronik hastalıklara yakalanma ihtimalinin azaldığı açıklanmıştır. Yani bir günde6 bardak kahve içmeniz halinde erken ölüm oranını %16’ya kadar azaltabilirsiniz. Araştırma 10 bin insanın 10 yıllık araştırma sonuçları ortaya çıkmıştır.

Kesin olarak araştırma bitmemiştir. O nedenle de ömrü uzatan maddenin ne olduğu tespit edilememiştir. Ayrıca yaşlanma karşıtı olan maddenin kafein değil de; polifenoller olduğu düşünülmektedir. Bu madde kahvenin özünde bulunuyor.

Bir günde 6 bardak kahve içmeniz halinde ne olur? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.