Binance Kripto Para Ödeme Sistemi Bifinity’i duyurdu

İşlem hacmi açısından göz önüne alındığında dünyanın en büyük kripto para borsası sıfatını taşıyan Binance, yeni nesil ödeme firması Bifinity’i resmen ilan etti. Gerçek manada Visa ile Mastercard gibi ödeme sağlayıcılara rakip olan Bifinity, herhangi bir kişinin dünyanın herhangi bir yerinde gerçek para karşılığı kripto para ödemesi işlemlerini sağlayacak. İşte Binance Kripto Para Ödeme Sistemi Bifinity’i duyurdu konusuna ilişkin detaylar.

Binance, Bitinity’i duyurdu!

Dünyanın en büyük kripto para Borsası Binance, yeni bir şirket kurduğunu ilan etti. Bifinity olarak adı duyurulan bu şirket, yeni nesil bir ödeme teknolojisi hizmetini insanlığa suluyor. Bireysel tüketiciler, kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştiren kişiler ile işletmeler, Bifinity ödeme sistemi ile resmi itibari paralardan kripto para birimleri ne çok kolay bir şekilde ödeme gerçekleştirebilecek. Bifinity, aslında Visa ve Mastercard gibi ödeme sağlayıcılara yeni bir rakip olma özelliğini taşıyor.

Bifinity, firmalar açısından bir dizi API’ye sahip olmayı vaat ediyor. Bu API’ler ile gerçekleştirilecek entegrasyonlar, işletmelerin kripto para birimleri ile ödeme yapmalarını önünü açacak. 50’den fazla kripto para birimi ile destek verecek olan bu sistem, Mastercard ve Visa gibi önde gelen ödeme sistemlerinin tamamını destekleyecek. Böylelikle herhangi bir yere gittiğiniz vakit, kredi kartınızı verip bir kripto para birimi ile ödeme işlemini gerçekleştirmeniz çok pratik ve basit olacak.

Kripto Paraların İnsan Yaşamına Entegresini Sağlayacak

Konu ile ilgili açıklamalar, Bifinity başkanı Helen Hai tarafından yapıldı. Web 3 ile kripto ekonomisinin her geçen gün biraz daha gelişim gösterdiğini dile getiren Helen Hai, geleneksel finansı merkezi bulunan ve bulunman kripto para piyasaları ile birleştirmenin yönteminin Bifinity olduğunu açıkladı. Helen Hai’ye göre Bifinity, kripto para birimlerinin gerçek hayata entegre edilmesini sağlayacak.

Bifinity, kısa süre içinde piyasaya sürülen yepyeni bir ödeme sistemi olarak faaliyet gösteriyor. Bu sebeple bu sistemin biraz daha süreye ihtiyaç duyduğunu söylememiz gerekir. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre yeni nesil ödeme teknolojisi, birkaç ay içerisinde gerekli olan entegrasyonları gerçekleştirecek. Örneğin İngiltere başta olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde popüler bir imaj yaratan Paysafe ile entegre edilecek bu sistem, kartların kripto para birimleri ile ödemeye açılmasını aktif hale getirecek. NFT açısından destek verecek bu teknolojiyi, çok yakın zaman içerisinde DEX cüzdanları ile entegrasyon avantajı sağlayacak. Binance borsası’nın yeni şirketinin ne kadar etkili olacağını ise yakın zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Binance Kripto Para Ödeme Sistemi Bifinity’i duyurdu başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.