Bikini bölgesi neden kararır ve ne iyi gelir?

Pek çok kadının sıkça yaşadığı ve çözüm aradığı durumlar arasında yer alan bikini bölgesi kararması cilt problemleri, aşırı terleme, hatalı epilasyon, iç çamaşırının yanlış seçilmesi, hormonlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelir. Detaylar yazımızda!

Pek çok kadının sıkça yaşadığı ve çözüm aradığı durumlar arasında yer alan bikini bölgesi kararması cilt problemleri, aşırı terleme, hatalı epilasyon, iç çamaşırının yanlış seçilmesi, hormonlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelir.

Genellikle hamilelik döneminde fazla salgılanan östrojen hormonu bikini bölgesinde kararmalara yol açabilir.

Bikini Bölgesi Kararması Nasıl Geçer?

Bikini bölgesindeki kararmaya çözüm için bitkisel yollar tercih edilir. Bu kapsamda limon ve salatalık suyu karışımı, aloe vera yöntemi, zerdeçal ile limon suyu maskesi, bal ve badem yağı, portakal kabuğu, zeytinyağı masajı bu soruna çözüm olabilir. Bunlara ek olarak kese yaptırmak da rengin beyazlaması için işe yarayacaktır.

Bikini bölgesi neden kararır ve ne iyi gelir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin