Beşiktaş Belediyesi metaverse evreninde

Ülkemizde popülerliğini her geçen gün arttıran metaverse evrenine artık hepimiz aşinayız.  İnternete erişim sağlayabilen genç yaşlı birçok insanımızın aklının bir köşesinde bu kelime var. Ne anlama geldiğini, ne işe yaradığını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Şimdi de Beşiktaş Belediyesi metaverse evreninde olduğuna dair bir paylaşım yaptı. Konuya ilişkin detaylar yazımızda…

Beşiktaş Belediyesinden Metasaver Project!

Beşiktaş Belediyesinin resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre; Metasaver Project ile metaverse evreni için geri dönüşüm kutuları geliştirdiğini açıkladı. Projenin asıl amacı ise atıklar konusunda dikkat çekmek ve temiz bir çevre bilinci oluşturmak.

Proje sonraki aşamasında ise…

“Metasaver Project” sonraki aşamasında ise dijital atıklar için çözümler üretmek görevini üstlenecek. Gereksiz olan e-postalar, dosyalar ve fotoğraflar bir yerlerde enerji üretimine sebep oluyor. Atık kutular Metaverse evreninde dijital atıklar için ayrıştırma ve dijital atıklar konusunda bilinçlendirme yapacak.

Proje ne zaman hayata geçecek?

Projenin ne zaman hayata geçeceğine ilişkin detaylar henüz belli değil. Fakat “Çok Yakında” projenin gerçekleşeceğine dair site üzerinde bir ibare bulunuyor. Bunun yanı sıra Sandbox, Gala Games, Decentraland logolarının projenin resmi sitesi olan http://www.besiktasmetasaver.com/ sitesi üzerinde olması adı geçen büyük metaverse şirketleri ile ortaklık kurulduğunu düşündürüyor. Bu isimleri görmek de projeye ekstra olarak heyecan katıyor. Özetle sabırsızlıkla bekliyor, bu yönde projelerin artmasını istiyoruz.

Beşiktaş Belediyesi metaverse evreninde başlıklı yazımızı okudunuz.  Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.