Bel soğukluğu nedir? Bel soğukluğu tedavisi nasıl yapılır?

Bel soğukluğu hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen cinsel hayatı etkileyen...

Bel soğukluğu hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen cinsel hayatı etkileyen bir bakterinin yine cinsel yol ile bulaşması durumu olmaktadır. Konu ile ilgili olarak diğer detaylar yazımızda…

Cinsel birliktelik sırasında çok eşli olmak ya da korunmamak bel soğukluğu hastalığının başlıca nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakteriler kişilerin vücutlarında yaşamaktadır. Bu nedenle de bulaşma durumları kişilerden geçmektedir. Bunun dışında, insan vücudu dışındaki materyaller yolu ile hastalık bulaşmaz.

Bel soğukluğu nasıl anlaşılır?

Erkeklerde sık idrara çıkma ve kadınlarda da rahim ağzının iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastalığın sık görülme yaş grubu 18 ile 35’tir.

Bel soğukluğu tedavisi nasıl yapılır?

  • Erken tanı ve teşhis ile tedavi oranı oldukça yüksektir.
  • Antibiyotik tedavisi kullanılır. Bu antibiyotik hastalığın derecesine göre hap ya da iğne şeklinde olabilir, bu rahatsızlık penisilin grubu antibiyotiklere karşı dirençli olmaktadır. Daha kuvvetli antibiyotikler ile bu hastalık iyileşebilir.
  • Bel soğukluğunun tedavisi ağızdan alınan ilaçlar yolu ile 7 ile 10 gün içerisinde iyileşmeyi sağlayabilmektedir.

Bel soğukluğu nedir? Bel soğukluğu tedavisi nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.