Bel fıtığına hangi hareketler iyi gelir?

Bel fıtığına iyi gelebilecek ve bel ağrılarını rahatlatmaya yardımcı hareketleri siz değerli takipçilerimiz için bir araya getirdik...

Bel fıtığına hangi hareketler iyi gelir? sorusunun yanıtı olarak; bel fıtığına iyi gelebilecek ve bel ağrılarını rahatlatmaya yardımcı hareketleri siz değerli takipçilerimiz için aşağıda paylaştık. Bu hareketlerin bel fıtığı ameliyatı sonrasında; doktora danışarak yapılması gerekmektedir.

İşte o hareketler…

Mutlu Bebek Hareketi: Bebek hareketi için yere sırt üstü yatılır. Ayaklar bileklerden kavranır ve vücut yarım daire olur. Böylece hem sağa hem sola vücudu döndürerek zemin üzerinde bele masaj yapılır.

Cobra Hareketi: Cobra hareketi yapılırken; yüz üstü uzanılması gerekmektedir. Bebek hareketinde yapılanın tam tersi pozisyonda olarak yine aynı işlem yapılmaya çalışılır.

Plank hareketi: Herkesin plankingden bildiği üzere plank hareketi vücudun yüz üstü konumda el yardımı ile dik bir konumda dümdüz durabilmesidir. Burada bel dümdüz olarak ağrı merkezlerinizi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Köprü hareketi: Köprü hareketi mekik hareketine benzemektedir. Onun gibi yatılır fakat vücudun üst kısmı kaldırılmaz. El yardımı ile kalça ve bel dik bir şekilde kaldırılıp indirilir. Yatarak şınav çekme hareketi denilebilir.

Bel fıtığına hangi hareketler iyi gelir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)