Bebeklerin dişi ne zaman çıkar?

Anneler, bebekleri ile ilgili olarak her konuda meraklıdır. Onların ne zaman yürüyeceği, konuşacağı, diş çıkaracağı...

Anneler, bebekleri ile ilgili olarak her konuda meraklıdır. Onların ne zaman yürüyeceğini, ne zaman konuşacağını ne zaman diş çıkaracağı konularında araştırmalarını yaparlar. Bu yazımız içerisinde Bebeklerin dişi ne zaman çıkar? sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Normal şartlarda bebeklerin dişi…

Normal şartlarda bebeklerin dişi 6 ve 7 aylık iken çıkmaktadır. Bazı bebeklerin daha erken bazılarının ise geç çıkabilmektedir. Bunun için en önemli faktör genetik faktörüdür.

Eğer bir bebeğin annesinin ya da babasının dişleri de erken çıkmış ise onun dişlerinin de erken çıkması muhtemeldir.

Erken çıkan dişler ne zaman?

Erken çıkan dişler 4 aylıkken çıkmaya başlar. Anne sütü emmeyen ve sürekli olarak mama ile beslenen bebeklerin de dişleri 3-4 aylıkken çıkmaktadır. En erken 3 – 4 aylıkken çıkan dişler, en geç 12 ile 16 ay arasında çıkabilmektedir.

Halk arasında erken çıkan dişler erken dökülür şeklinde bir inanç vardır. Bu inancın hiçbir dayanağı yoktur ve dişleri erken çıkan bebeklerin annelerini oldukça huzursuz eden bu söylemler tamamen batıl inanışlardır.

Bebeklerin dişi ne zaman çıkar? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Anne ve Çocuk kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/anne-ve-cocuk/linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)