Bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Yeni anne ve babalar, bebekleri için bez seçerken nelere dikkat etmelidir? İşte detaylar...

Yeni anne ve babalar, bebekleri için bez seçerken nelere dikkat etmelidir? Onlarca bez çeşidi ve bez markası varken hangisi doğru seçim olur? İşte bu yazımız içerisinde bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmelidir? sorusunu ele alarak detayları sizler ile paylaştık…

Bebek bezi seçilirken öncelikli olarak sızdırmaz olması kontrol edilmelidir. Sızdırmaz bir bebek bezi uzun süre kullanıma uygundur. Bu da bebeklerin 12 saatlik gece uykuları boyunca rahatsız edilmeden deliksiz bir uyku uyuyacakları anlamına gelmektedir.

Bez seçiminde ikinci olarak dikkat edilmesi gereken durum ise; esnekliğidir. Bez ne kadar esnek olursa, bebeğin hareketlerini de kısıtlamaz. Böylece her zaman hareketli olan bebekler bezin rahatsızlığını hissetmezler.

Son olarak da bez seçiminde önemli olan pişik yapmayacak türde olmasıdır. Bazı bezler kendiliğinden parfümlü ya da kremlidir. Kremli dokuları pişik oluşumunu engeller. Aynı zamanda hava geçirmesine de dikkat edilmesi bebeğin poposunun hava alarak pişik oluşumunu engellemesine yol açmaktadır.

Bu tarz küçük ayrıntılara dikkat ederek kendi bebeğiniz için en ideal bezi bulabilirsiniz. Tabi bunun yanında ekonomik ögeleri de içerisinde barındırması gerekmektedir.

Bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmelidir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Anne ve Çocuk kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/anne-ve-cocuk/linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)