Baklava şerbeti nasıl yapılır? İşte detaylar

Baklavayı kim sevmez ki diye sorsak eminim çok az kişi çıkacaktır. Ev baklavası dedik mi kimse hayır diyemez...

Baklavayı kim sevmez ki diye sorsak eminim çok az kişi çıkacaktır. Ev baklavası dedik mi kimse hayır diyemez. İster cevizli ister fındıklı olsun o kıtır kıtır sesi kulaklara tadı da damaklara hitap eder. Peki Baklava şerbeti nasıl yapılır? İşte konuya dair detaylar…

Baklavanın hazırlanması kadar şerbeti de önemlidir 

Ev baklavası yapımı gözünüzü korkutsa da aslında o kadar büyük bir zorluğu bulunmuyor. Baklavanın hazırlanmasının kolaylığı kadar, baklavanın şerbetinin de hazırlanması oldukça kolaydır. Ayrıca baklava şerbetini hazırlamak, baklavanın istenilen kıvama gelebilmesi adına birçok farklı püf noktasının bulunduğu ve yapan kişinin kıvamını tutturması gerektiği önemli bir adımdır. Baklavanın yapılması gibi aynı şekilde şerbetin hazırlanmasının da son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Gelin şimdi baklava şerbeti nasıl yapılır? detaylıca anlatalım. Öncelikle malzeme listemizi verelim ardından da yapılışına geçelim.

Baklava şerbeti malzemeleri nelerdir?

Baklavayı açmak kadar baklavanın şerbet kıvamını tutturmak çok daha büyük bir zanaat ister. Eğer bu altın suyu gibi değerli olan şerbetin kıvamını tutturursanız dillere destan bir tat ortaya çıkartabilirsiniz. Baklava şerbeti için malzemelerimizi verelim.

  • 4 bardak şeker,
  • 6 bardak su,
  • Limon suyu

Yapılışı nasıl?

Şerbet için biraz derince bir tencereyi ocağa koyalım. Bir tepsi baklava için 4 bardak şeker ve 6 bardak suyu tencereye dökelim ve karışımın iyice erimesi için karıştıralım. Şerbet kaynamaya başlayınca ocak kısılır ve kısık ateşte 35 dakika daha devam eder. En son limon suyu damlatılır.

Baklava şerbeti nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Yemek kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/yemek linki üzerinden ulaşabilirsiniz.