Anne sütünü neler arttırır?

Yeni doğum yapan anneler doğuma girerken almış olduğu kiloların daha fazlasını doğumdan çıktıktan sonra emzirme döneminde alırlar. Bunun nedeni...

Yeni doğum yapan anneler doğuma girerken almış olduğu kiloların daha fazlasını doğumdan çıktıktan sonra emzirme döneminde alırlar. Bunun nedeni her yanlış besin, süt artırıcı olarak yemelerinden kaynaklıdır. İşte anne sütünü neler arttırır sorusunun detayları…

Tatlı gıdalar ve hoşaf gibi besinler anne sütünü artırır olarak nitelendirildiği için kilo bakımından anneyi zora sokmaktadır. Bunlar kesinlikle yanlış bilgilerdir. Ne kadar çok yemek yenirse süt gelmez. Tam aksine süt oluşumu annenin günlük olarak tükettiği suya bağlıdır. Eğer bir anne emzirirken kilo vermek yerine kilo alımı yaşıyorsa bir şeyleri yanlış yapıyor demektir.

Anne sütünü artıran besinler; su ve yeşilliktir. Yeşil yapraklı besinlerin ister çiğ ister haşlanarak tüketilmesi anne sütünü kaliteli bir şekilde artırır. Ayrıca su ile desteklenmesi de sütü fazlalaştırmaktadır. Bunun yanı sıra annenin alacağı proteinler de sütün kalitesini artırmakta teşkil eder. Dengeli ve ölçülü şekilde besletmek anneleri kilo almak yerine kilo vermeye iter.

Anne sütünü neler arttırır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Anne ve Çocuk kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/anne-ve-cocuk/linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)