Allık Nasıl Seçilir? Allık Türleri ve Seçimi

Allık Nasıl Seçilir? Allık seçim aşamasında allığın cilt tonu ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için spordan sonra yanaklarda oluşan renk esas alınabilir...

Allık Nasıl Seçilir? Allık seçim aşamasında allığın cilt tonu ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için spordan sonra yanaklarda oluşan renk esas alınabilir. Genelde çok beyaz olan ciltler için pembe tonları uygundur. Çok turuncu olan ya da çok hafif tonlara sahip allıklar doğal durmayacağın dolayı kimse tarafından tercih edilmemelidir. Esmer tenlerde ise çok fazla pembe olmayan, canlı tonlar seçilebilir. Buğday tenli kadınlarda ise kahve alt tonu olan pembe allıklar uygun olacaktır.

Allık Türleri Ve Seçimi

Allıklar kendi içerisinde toz, jel, krem, köpük, likit, kalem, krem allık olarak ayrılır. Bunlar içerisinde en çok kullanılan genellikle toz allıktır. Doğru fırça ile sürüldüğü takdirde bu allık ile ciltte doğal bir görünüm yakalanabilir. Allık çeşitleri arasından hangisinin seçileceği ise tamamen kişiye kalmıştır. Hangisi daha kolay kullanılıyorsa o tercih edilebilir.

Allık Nasıl Seçilir? Allık Türleri ve Seçimi başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. 

Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin