Ahşap Sunum Ürünleri Sağlığa Zararlı mı?

Son dönemlerde mutfaklarda sıklıkla kullanılan ahşap sunum ürünleri ile ilgili sağlığa zararlı olduğu yönünde açıklamalar var. Bunların gerçekliği var mıdır? Detaylar yazımızda...

Son dönemlerde mutfaklarda sıklıkla kullanılan ahşap sunum ürünleri ile ilgili sağlığa zararlı olduğu yönünde açıklamalar vardır. Bunun nedeni kullanıma bağlı olarak ahşap tahtanın üzerinde çizikler oluşmakta ve bu çiziklerde zaman içerisinde bakteriler meydana gelmektedir. Bu da sağlık açısından uygun değildir. Bundan dolayı ahşap sunum ürünü kullanıldığında temizliğinin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

Ahşap Sunum Ürünleri Nasıl Temizlenmelidir?

Sağlığa uygun hale getirmek adına ahşap mutfak malzemeleri doğal yollarla temizlenebilir. Bu amaçla kullanılan limon, sirke, karbonat gibi malzemeler son derece etkilidir. Aynı zamanda ahşap sunum servisleri ıslak ya da nemli bir şekilde bırakılmamalı, kullanım sonrası mutlaka yıkanıp kurulanmalıdır. Mümkünse ortamla temasını azaltmak adına dik bir şekilde asılmalıdır.

Ahşap Sunum Ürünleri Sağlığa Zararlı mı? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)