Ağrılık kaldırmak mı yoksa koşmak mı kalbe daha faydalı?

İngiltere'de ağırlık kaldırmak mı yoksa koşmak mı kalp sağlığına daha faydalı şeklinde dört bin kişinin katıldığı bir araştırma yapılmıştır. İşte detaylar yazımızda!

İngiltere’de ağırlık kaldırmak mı yoksa koşmak mı kalp sağlığına daha faydalı şeklinde dört bin kişinin katıldığı bir araştırma yapılmıştır. Araştırmaya göre iki egzersiz türü de kalbi iyi yönde etkilediği tespit edilmiş. Ağrılık kaldırmak mı yoksa koşmak mı kalbe daha faydalı? Detaylar aşağıda yer almaktadır…

Belirttiğimiz gibi; iki egzersiz türü de kalbi iyi yönde etkilemekte ancak koşmak ve yürümek kalp atışlarını düzenlediği araştırma sonucunda tespit edilmiştir. Ağırlık kaldırmak ise dolaşım sistemini olumlu yönde etkilemiştir.

Haftada en az üç saat dinamik ve stabil hareket yapmak vücudun sağlığını olumlu yönde etkileyeceği uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Kronik rahatsızlığı olan kişilerin bu türde aktiviteleri gerçekleştirerek hastalıklarının risk oranı %50’ye kadar azalabilecektir.

Ağrılık kaldırmak mı yoksa koşmak mı kalbe daha faydalı? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)