2021 yılında en çok kazandıran coinler nelerdir?

2021 yılı kripto para piyasası için oldukça çalkantılı geçti. Sene başından sonuna kadar birçok coin yeni ATH’ler gerçekleştirdi. Yerini sağlamlaştıranların yanı sıra tutunamayan coinler de vardı. Bu yazımız içerisinde 2021 yılında en çok kazandıran coinler nelerdir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. İşte konuya ilişkin detaylar.

2021 yılında Bitcoin ne oldu?

Esas meseleye geçmeden kripto para piyasasının zirvesindeki isme yer vermeden olmaz. 2021 yılında Bitcoin, Çin Hükümetinin fudlarına (Fear Uncertainty Doubt / Korku Belirsizlik Şüphe) rağmen iki kez ATH (All Time High / En yüksek fiyat) yaptı. Bu ATH’lerden biri 64 bin $ seviyesi, diğeri ise 68 bin $ seviyesidir. Belirttiğimiz ATH seviyelerinin yanı sıra Bitcoin 2021 yılında bir kez 30 bin $ seviyesinin altını görerek senenin dibini yaptı. Genel itibari ile bakıldığı zaman 2021 yılında ortalama olarak 40 bin $ seviyelerinde seyrettiğini söylemek mümkündür.

Peki en çok kazandıran diğer coinler nelerdir?

Yukarıda detaylı olarak anlattığımız süreç içerisine özellikle Bitcoin’in 28 bin $’dan 68 bin $ yolculuğunda Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesi ve ciddi fon ayırması ile birlikte özellikle Ethereum tabanlı ve kendilerini Metaverse dünyasının coinleri olarak tanıtan coinler ciddi yükselişler gösterdi. Belirttiğimiz bu coinler de aşağıda yer almaktadır.

  • Axie Infinity
  • The Sandbox
  • Decentraland
  • Enjin Coin
  • Gala Coin

Yatırımcılarını sevindiren bu coinlerin geleceği ise metaverse ile paralellik gösterecektir. Metaverse’ün geleceği parlak, yolu açık ve zaman içerisinde daha da parlayabilecek bir yıldız gibi değerlendirmek mümkündür. Zira birçok ülke metaverse hakkında araştırmalarını yaparak hazırlıklarını tamamlaya çalışmakla yeni dünya teknolojisine ayak uydurmaya çalışmaktadır.

2022 yılında kazandırabilir mi?

Metaverse teknolojisinin gelişmesi ile metaverse üzerine proje üreten coinlerin yükselmesi beklenen bir durum olmaktadır. Fakat metaverse için projelerin artması, rekabetin büyümesi, arz ve talep gibi denge durumları coinlerin yükselişini durdurmayı sağlayabilmektedir. Kaldı ki geçmişte ciddi yükselişler yapmış coinler sonrasında bulundukları konumda kendilerini sabitleyemeden düşüş trendine girmiş ve aynı yükselişlerini tekrar gerçekleştirememiştir.

Yatırımcılar tüm bu hususları dikkate alarak; coinler hakkında araştırmalarını muhakkak birden fazla kaynak üzerinden yapmalı, ayrıca tek bir coine yatırım yapmamalıdır. Yapılacak yatırım ve seçilecek coinler ise bizzat yatırımcı tarafından yapılan analizler sonucu belirlenmeli, analistlere %100 güvenilmemelidir.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. 2021 yılında en çok kazandıran coinler nelerdir? Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.