2019 Yılında Tekrar Doksanlar Modası

2019 yılının gelmesi ile birlikte moda haftalarında ve moda dünyasında doksanlı yılllara dönüş yaşandı. Bunun nedeni modanın kendini tekrar etmesinden kaynaklı olduğunu savunanlar olduğu gibi aynı zamanda eskiye duyulan özlemi de yaşayan ünlü modacıların öncülük etmesi de bu işe zemin hazırladı.

Öncelikle kıyafetler konusunda doksanlı yıllara dönüş sağlanması; yeni tayt modelleri, balon kollar ve mini elbiselerde kendini göstermiştir. İri taçlar ve çıt çıt tokalar da görüntü değiştirerek doksanlar kalıbından biraz farklılığa uğrayarak günümüze ışınlanmıştır. Vatkalar ve geniş omuzlar da bu yılların en belirgin özelliği olarak karşımıza 2019 modasında çıkmaktadır. Bol gömlekler ve bu gömleklerin içerisine yerleştirilen vatkalar bahar aylarında geniş omuzlu kadınları sık sık göreceğimiz anlamına geliyor. Sanat modasında, giyim modasında, film, saç, tasarım ve dekorasyon alanındaki bütün modalarda doksanlı yıllara dönüş yaparak kendinizin seçeceği kombinleri yaşamınıza dahil edebilirsiniz.

2019 Yılında Tekrar Doksanlar Modası başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Moda kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/moda linki üzerinden ulaşabilirsiniz.